skiddoü

Czym kierować się podczas wyboru wózka dla dziecka?

Wózek dla dziecka to niemalże flagowy element każdej wyprawki. Warto do jego zakupu podchodzić z odpowiednią wiedzą, by mieć w nim odpowiednie wsparcie przez najbliższe miesiące po narodzinach. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, jakie funkcje są kluczowe, a także co jest najważniejsze.

Jaki wózek dla niemowlaka?

Współcześnie coraz częściej rodzice decydują się na rozwiązania 2 w 1, a nawet 3 w 1, stawiając na wygodę. Rezygnują z kupowanych osobno gondoli, spacerówki, fotelika samochodowego i innych elementów. Zakup wersji wielofunkcyjnej wymaga jednak jednorazowego, dużego wydatku! Co ważne, w przypadku oddzielnego kupowania wózków suma poniesionych kosztów również będzie bliska, taka sama, a czasem nawet przewyższająca tę, którą przeznaczysz na opcję 2 w 1 lub 3 w 1.

Wózki dla dzieci oferowane w zestawach często sprzedawane są z elementami dodatkowymi takimi jak torby, moskitiery, folie przeciwdeszczowe, pokrowce na nogi i inne. Podobnie jest w przypadku wózka Oslo 2 w 1, do którego dołączane są wszystkie wcześniej wspomniane akcesoria. Rozszerzają one funkcjonalność konstrukcji, dzięki czemu rodzice mogą spacerować nawet w złą pogodę lub upalny dzień.

Czym kierować się podczas wyboru wózka?

Warto jednak cofnąć się do szczegółów. Na całą konstrukcję składa się wiele elementów i niemalże każdy z nich jest kluczowy dla komfortu zarówno dzieci, jak i rodziców. Na co więc zwrócić uwagę?

  • Bardzo ważna jest waga wózka dziecięcego – szczególnie jeżeli opiekę nad maluchem przez większość czasu będzie sprawowała mama. Parametr ten warto łączyć z wielkością konstrukcji zarówno rozłożonej, jak i złożonej. Wszystkie te dane pozwolą określić poziom mobilności! Niewielki po złożeniu wózek taki jak Oslo, to brak jakichkolwiek ograniczeń – możesz jechać na zakupy, do lekarza i zawsze czuć się swobodnie.
  • Koła są gwarancją komfortu, zapewniają łatwe prowadzenie wózka, a także określają, w jakim terenie można się nim poruszać. Niewielkie są idealne na płaskie, miejskie powierzchnie, duże natomiast pozwolą udać się na spacer na bardziej wyboistą trasę. W Oslo zamontowaliśmy rozwiązanie uniwersalne, wykorzystując koła w dwóch rozmiarach wykonane z materiału PU odpornego na przebicia. Dodatkowo konstrukcja została wyposażona w wysokiej jakości amortyzatory, pozwalające na komfortową podróż zarówno w mieście jak i po bardziej wymagającym terenie.
  • W wózku nie może zabraknąć kosza – to w nim odłożysz drobne zakupy, plecak, torebkę, a nawet dziecięce zabawki, które dorastający już maluch będzie koniecznie chciał zabrać na spacer.
  • Ściągana tapicerka to również zaleta, którą doceni niejeden rodzic. Niemowlęta brudzą się, ulewają, dotykają przeróżnych rzeczy, a zapisem codziennych historii są właśnie plamy na tapicerce. Dzięki możliwości łatwego zdjęcia jej ze stelaża i wyprania będzie ona zawsze czysta i higieniczna, a to jak wiadomo jest również niezwykle ważne.
  • Bardzo istotne są także wszelkie możliwości regulacyjne, by zapewnić komfort dziecku i rodzicom. Rączka z dostosowywanymi stopniami wysokości szczególnie sprawdza się w rodzinach, gdzie różnica wzrostu między mamą a tatą jest znacząca. Wózek Oslo mogą swobodnie prowadzić zarówno osoby wysokie, jak i niskie. Regulowane elementy powinny wpływać też na wygodę maluszka, dlatego w konstrukcji nie powinno zabraknąć kilku ustawień oparcia i podnóżka.

Materiały i bezpieczeństwo – gwarancja jakości i komfortu

Zanim odpowiesz sobie na pytanie, jaki wybrać wózek dla dziecka, zapoznaj się z materiałami, które wykorzystuje się na etapie produkcji, a także sprawdź, jaki poziom bezpieczeństwa gwarantują. Przed wprowadzeniem do sprzedaży wózki dla dzieci Oslo weryfikowane są pod kątem jakości i bezpieczeństwa w akredytowanej, niezależnej jednostce badawczej ZETOM, a tkaniny wykorzystane na etapie produkcji badane zgodnie z wytycznymi OEKO-TEX. Produkty są zgodne z normą EN 1888, a także z wymaganiami norm EN 71-2 oraz EN 71-3, co potwierdza, że materiały zastosowane w wózku Oslo spełniają restrykcje dotyczące palności oraz nie zawierają szkodliwych pierwiastków chemicznych.

Materac w gondoli został wykonany z włókna kokosowego, niewywołującego reakcji alergicznych ani uczuleń. Rozwiązania tego typu zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów, bakterii i roztocza. Świetnie pochłaniają i odprowadzają wilgoć, wspierają właściwą cyrkulację powietrza, a co najważniejsze – zapewniają większy komfort snu. Ponadto zastosowana w produkcie warstwa kokosowa zapobiega odkształcaniu się materaca w każdej jego części.

Dobry wybór gwarancją wygody

Rodzice spodziewający się dziecka stoją przed trudnym wyborem – wózek wielofunkcyjny czy standardowy. Skupiając się jednak na kluczowych kwestiach, można bez problemów podjąć właściwą decyzję. W końcu najważniejsze jest to, by wózek dla dziecka gwarantował komfort zarówno jemu, jak i rodzicom!

podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email
Przeczytaj również

Jak wybrać bezpieczną zabawkę dla Dziecka?

Radość malucha, czyli jakie zabawki dla dziecka w konkretnym wieku wybrać?

Kiedy dziecko zaczyna mówić?

Wywiad z Renią Hannolainen, autorką bloga Ronja

Bezpieczny sen niemowląt – Monika Działowska, Pediatra na Zdrowie

Jak zapakować prezent dla dziecka?

zapisz się do newslettera

i odbierz 20zł rabatu na pierwsze zakupy*

* rabat nie obejmuje kosztów wysyłki. Minimalna kwota zamówienia min. 100 zł