darmowa dostawa od 

199zł

10% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

gwarancja 2+1

zestaw dla dzieci
krzesełka

Rozszerzanie diety dziecka to ważny etap w jego rozwoju, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Odpowiednie krzesełko może znacząco ułatwić i uprzyjemnić karmienie malucha, a także przyczynić się do zwiększenia jego samodzielności już w wieku niemowlęcym. W danej kategorii znajdziesz krzesełka skiddoü stworzone z myślą o funkcjonalności, bezpieczeństwie i wzmacnianiu rodzinnych więzi. 

zobacz więcej

Rozszerzanie diety dziecka to ważny etap w jego rozwoju, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Odpowiednie krzesełko może znacząco ułatwić i uprzyjemnić karmienie malucha, a także przyczynić się do zwiększenia jego samodzielności już w wieku niemowlęcym. W danej kategorii znajdziesz krzesełka skiddoü stworzone z myślą o funkcjonalności, bezpieczeństwie i wzmacnianiu rodzinnych więzi. 

filtry

kategorie

raty 0%
5.0/5
899,00 

Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Zgodnie z zaleceniami WHO oraz pediatrów rozszerzanie diety dziecka najlepiej zacząć już w 6. miesiącu życia. Jeśli maluch potrafi samodzielnie siadać, do posiłku warto wykorzystać odpowiednio zaprojektowane krzesełko, które zagwarantuje stabilność, bezpieczeństwo, a także zapewni maluchowi komfort nauki jedzenia. W danej kategorii znajdują się krzesełka różnego typu. Jakie jednak krzesełko do karmienia wybrać, jeśli stosujesz BLW?

Marząc o wspieraniu samodzielności swojej pociechy, warto postawić na metodę karmienia, jaką jest BLW (Baby Led Weaning). Odstawienie od mleka i systematyczne wprowadzanie pokarmów stałych, a także wspieranie rozwoju małej motoryki u pociechy to główne założenia danej techniki. Jednak by przyniosła ona efekty ważne jest korzystanie z odpowiednich elementów wyposażenia, jak krzesełko.

Krzesełka oferowane przez skiddoü odznaczają się wysokiej jakości wykonaniem z najlepszych materiałów, dzięki czemu są bezpieczne dla maluszków. Dodatkowym ich atutem jest przemyślana konstrukcja, która zapewnia komfort podczas siedzenia i spożywania posiłków, a także wizualnie wpisuje się praktycznie w każde wnętrze.

Czym powinno odznaczać się odpowiednie krzesełko do karmienia?

Mając na uwadze prawidłowy rozwój malucha — zarówno fizyczny, jak i psychiczny, warto zwrócić uwagę na to, jak skonstruowane jest krzesełko. Przede wszystkim powinno wspierać ciało dziecka, gwarantując mu odpowiednią postawę podczas siedzenia. Nie może zabraknąć dodatkowych zabezpieczeń. Zarówno model Sunt, jak i Målit posiadają regulowane pasy, którymi przypniesz maluszka, by zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa podczas jedzenia. Co ważne, kiedy pociecha urośnie i się usamodzielni, możesz zdemontować pasy, które nie będą już potrzebne starszakowi.

Jeśli chodzi o rozwój psychofizyczny, to łatwość poruszania rękami i sięgania po jedzenie ulokowane na znajdującej się przed maluszkiem tacce, przyczyni się do wzmocnienia zdolności motoryki małej. Warto także mieć na uwadze fakt, że dzięki podziałkom na tackach do jedzenia dziecko będzie mogło samodzielnie wybierać interesujące go dania i składniki, co rozwinie jego umysł!

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać krzesełko do karmienia, warto także przemyśleć kwestie dopasowania do domowych mebli i funkcjonalność w podróży. Dzięki regulacji wysokości siedzenia, jaka zastosowana jest w modelu Målit, łatwo opuścić lub podnieść krzesełko, aby zagwarantować sobie, jako rodzicowi, komfort karmienia, a maluszkowi pogląd na to, co dzieje się przy stole. Daną funkcję docenią wszyscy miłośnicy podróżowania, którzy nie raz borykają się z problemem stołów o różnej wysokości.

Decydując się na zakup krzesełka do karmienia, zwłaszcza takiego, które ma wspierać rozszerzanie diety metodą BLW, warto sprawdzić wszelkie wykorzystane materiały, a także bezpieczeństwo w przypadku ich kontaktu z jedzeniem. Idąc dalej danym tropem, odpowiednie krzesełko powinno być łatwe do utrzymania w czystości. Możliwość mycia tacki w zmywarce, jaką zapewnia model Målit, to duże udogodnienie, które pomoże w zachowaniu najwyższej higieny w miejscu spożywania posiłków. Odporność na wszelkie zabrudzenia także jest wartością, której warto szukać w krzesełkach do karmienia, a jaką posiada Sunt. Wodoodporną ekoskórę zastosowaną na siedzisku wystarczy przetrzeć nawilżoną szmatką!

Tak, jak zmienia się dziecko, tak i zmieniają się jego potrzeby. Mając na uwadze konieczność kupowania nowych elementów wyposażenia wnętrza, warto sprawdzić, czy krzesełko do karmienia jest w stanie posłużyć dłużej niż zazwyczaj. Możliwość zdjęcia pałąka lub tacki, a tym samym dokonania zmiany krzesełka do karmienia w rozwiązanie dla starszaków, na pewno okaże się niezwykle funkcjonalną opcją. W danej kategorii znajdziesz produkty, których drewniane nóżki możesz znacząco skrócić. Dzięki takiej opcji krzesełko Sunt zmieni się w niski krzesło-fotel, na którym maluch będzie mógł siedzieć podczas oglądania bajek lub zabawy.

Innym rozwiązaniem jest zakup zestawu mebli, który składa się z biurka/stolika i krzesełka, dopasowujących się wielkością i funkcjonalnością do wzrostu dziecka. Z zestawem 8w1 takim jak Møb maluch będzie mógł zaznać większej samodzielności. Obranego banana czy też ulubioną kanapkę będzie mógł zabrać na własny stolik, odsunąć wygodne krzesełko i spożyć posiłek bez niczyjej pomocy. Co ważne, poszczególne elementy kompletu zmieniają się tak, jak i Twoje dziecko — raz potrzebny jest stolik obiadowy wraz z wygodnym krzesełkiem, a innym razem komfortowe do rysowania biurko i fotelik z oparciem. Wielofunkcyjność mebli powinna być jedną z kilku podstawowych kwestii przyświecających rodzicom podczas zakupów.

Co jeszcze stanowi ważny dla rodziców aspekt? Z pewnością łatwość składania krzesełka do karmienia. Konstrukcja modelu Målit gwarantuje, że sprawnie złożysz je na płasko i schowasz lub przewieziesz do rodziny czy znajomych. Nie można zapomnieć o estetyce. Minimalistyczny design krzesełek skiddoü gwarantuje, że stanowić będą one piękne uzupełnienie jadalni lub kuchni, niezależnie od jej stylu.

Rozszerzanie diety, czyli od kiedy krzesełko do karmienia?

Zaznajamianie dziecka z nowymi składnikami, to ważny etap rozwoju. Należy pamiętać, że maluch musi być już w odpowiednim wieku. Według zaleceń rozszerzanie diety rozpocząć można od 6. miesiąca życia, jednak czas na krzesełko nierzadko przychodzi trochę później. Wyznacznikiem, że możesz już rozłożyć krzesełko i posadzić w nim swoje dziecko, jest umiejętność siadania, jaką większość maluchów nabywa w okolicach 7. lub 8. miesiąca życia.

Warto pamiętać, że początki siadania u maluszka to okres dużej chwiejności, dlatego też przypinanie pociechy przy pomocy pasów znajdujących się w oparciu krzesełka jest obowiązkowe. Niezwykle ważnym elementem konstrukcyjnym krzesełka do karmienia, o którym należy pamiętać, jest podpórka na nogi. Podnóżek zapobiega problemom z centralnym napięciem mięśniowym u maluszków.

Niewątpliwą zaletą krzesełek do karmienia jest możliwość regulacji oparcia. Dzięki temu z łatwością dopasujesz mebel do potrzeb malucha oraz jego wygody podczas karmienia. W danej kategorii znajdziesz modele od skiddoü, które możesz w różnych stopniach regulować, aby karmienie było przyjemnością dla Ciebie i Twojej pociechy.

Krzesełka do karmienia zapewniające wygodę

skiddoü na co dzień stara się sprostać oczekiwaniom rodziców oraz dzieci, dla których okres dzieciństwa, to czas pełen zmian. Rozszerzanie diety powinno odbywać się w przyjemnej atmosferze, a tę stwarzają odpowiednie warunki, w tym wykorzystanie krzesełek do karmienia. Dostępne w kategorii modele zapewnią wygodę maluszkowi i pozwolą na całkowite dopasowanie do jego potrzeb.