darmowa dostawa od 

199zł

10% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

gwarancja 2+1

jeździk grawitacyjny
pojazdy

Prawidłowy rozwój fizyczny malucha powinien być wspierany przemyślanym doborem zabawek. Znajdujące się w kategorii pojazdy gwarantują dzieciom dozę zabawy, jednocześnie wpływając pozytywnie na kształtowanie się koordynacji ruchowej, jak również naukę równowagi czy wytrzymałości fizycznej. Kiedy i jakie pojazdy dla najmłodszych wybierać, aby czynnie wspierać rozwój motoryki poprzez zabawę?

zobacz więcej

Prawidłowy rozwój fizyczny malucha powinien być wspierany przemyślanym doborem zabawek. Znajdujące się w kategorii pojazdy gwarantują dzieciom dozę zabawy, jednocześnie wpływając pozytywnie na kształtowanie się koordynacji ruchowej, jak również naukę równowagi czy wytrzymałości fizycznej. Kiedy i jakie pojazdy dla najmłodszych wybierać, aby czynnie wspierać rozwój motoryki poprzez zabawę?

filtry

kategorie

5.0/5
399,00 

Pojazd dopasowany do wieku, czyli jaki jeździk dla rocznego dziecka, a jaki dla 2 latka

Żadnego rodzica nie zdziwi fakt, że maluchy uwielbiają być w ciągłym ruchu. Od pierwszych dni życia ich aktywność fizyczna się zmienia, nabiera rozpędu. To właśnie dlatego dobór odpowiednich zabawek jest tak ważny — dzięki nim wspierany jest rozwój dziecka na wielu polach, od fizycznego po psychiczny. Mając w planach zakup jeździka czy rowerka, warto najpierw zadać sobie pytanie — od kiedy jeździk dla dziecka.

Choć nie ma podanej konkretnej granicy wieku, to już w okolicach 1. roku życia maluszki są w stanie na tyle stabilnie siedzieć i nierzadko stać, że mogą korzystać z tego typu pojazdów. Nawet bez umiejętności samodzielnego poruszania się na nogach mogą one podczas siedzenia na jeździku swobodnie się odpychać, tym samym wprawiając pojazd w ruch. Co ważne, dzięki takiej zabawce wzmocnione zostaną mięśnie nóg, a maluch nauczy się panować nad równowagą ciała, co może przyczynić się do szybszego postępu, jeśli chodzi o naukę chodzenia.

Wiedząc, kiedy warto zacząć rozglądać się za jeździkiem, można zacząć zastanawiać się nad konkretnym wyborem. skiddoü oferuje kilka rodzajów pojazdów dla dzieci, dzięki czemu łatwo dopasować je do etapu, na jakim znajduje się pociecha oraz jej upodobania, co do trybu aktywności fizycznej.

jeździk dla dziecka

Jaki jeździk dla rocznego dziecka będzie najlepszym wyborem?

Maluchy, które dopiero ukończyły pierwszy rok życia, potrzebują stabilnej konstrukcji dopasowanej wielkością do ich wzrostu. Niektóre pociechy potrafią już chodzić, inne dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki, gdy trzecia grupa wykazuje jedynie zdolność do stania i poruszania się przy meblach. Niezależnie od tego, na jakim etapie jest Twoje dziecko, warto pomyśleć o jeździku z trzema kołami, siodełkiem i kierownicą. Dobrze zaprojektowany model będzie umożliwiał dziecku swobodne odpychanie się nóżkami w pozycji siedzącej. Berit to szereg zaimplementowanych rozwiązań, które docenią zarówno rodzice, jak i dzieci.

Mam starszaka i co teraz — jaki jeździk dla 2-latka? Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci z powodzeniem mogą korzystać z trójkołowych jeździków. Najmłodsze maluchy będą wzmacniać mięśnie i uczyć się stawiania pierwszych kroków, z kolei starszaki skutecznie opanują równowagę, a także rozwiną zmysł orientacji w terenie. W jaki sposób? Jeździki w przypadku 2-latków przyczynią się do zwiększenia aktywności fizycznej, a tym samym do pobudzenia wydolności organizmu. Niewątpliwie pozytywnie wpłyną na rozwój dużej motoryki, a także koordynacji w zakresie oczy-ręce-nogi.

Czego jeszcze uczy się maluch podczas korzystania z jeździka? Dla dorosłych zdolność określania odległości od poszczególnych przeszkód jest czymś normalnym, dla dziecka jest to ogromnym wyzwaniem. Jazda na jeździku nauczy pociechę rozumienia kwestii odległościowych, a także bezpiecznego poruszania się podczas spaceru z rodzicami. Łatwo dzięki pojazdom tego typu przedstawić dziecku podstawowe zasady ruchu drogowego.

Jakość na pierwszym miejscu — odpowiedni wybór jeździka

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pierwszego jeździka? Z pewnością na jego wagę. Kwestia ta będzie kluczowa nie tylko dla Ciebie, rodzica, który zmuszony będzie być może nosić jeździk, gdy maluch się zmęczy, ale i dla samego rozwoju fizycznego dziecka. Zbyt ciężka konstrukcja stelaża może zniechęcić pociechę do aktywności na jeździku, a dodatkowo mieć negatywny wpływ na jego zdrowie. Lekki pojazd umożliwi natomiast swobodę poruszania się, a także skutecznie wzmocni mięśnie nóg!
Nieodłącznym elementem każdej zabawy jest bezpieczeństwo. Chcąc je zagwarantować, warto sprawdzić, czy jeździk, jaki planujesz kupić swojemu dziecku, posiada blokadę kierownicy. Dzięki temu maluszki, które chodzą jeszcze stosunkowo chwiejnie, będą mogły bezpiecznie poruszać się do przodu. W przypadku pewniejszych dzieci blokada może być wyłączona, a umiejętność skręcania w odpowiednim momencie ćwiczona podczas każdego spaceru.

Dla zagwarantowania komfortu podróży dobrze wybierać pojazdy dla dzieci, których konstrukcja została pokryta w miejscu siodełka i kierownicy miękkimi materiałami. Co ważne, powinny być one łatwe do utrzymania w czystości, a do tego przetestowane. W końcu kontakt kierownicy ze skórą dziecka będzie nieunikniony!
Innym rodzajem pojazdów dla dzieci są jeździki grawitacyjne. W danej kategorii pojazdów dla dzieci znajdziesz model Bjørg, który skutecznie aktywuje Twoje dziecko do zabawy, ale i wpłynie na jego rozwój fizyczny. Minimalistyczny design sprawi natomiast, że stanie się on piękną dekoracją pokoju dziecka.

Jak działa jeździk grawitacyjny i dla jakich dzieci jest idealny? Już 3-letnie maluchy, które stabilnie chodzą, biegają, a także wykazują duże zdolności manualne, są w stanie efektywnie poruszać się na tego typu pojazdach. Chcąc wprawić je w ruch, należy energicznie poruszać kierownicą. Jest to zatem nie tylko produkt wspierający świetną zabawę, ale i pracę mięśni rąk, a także koordynację ruchową. Warto podczas zakupu zapoznać się z jego konstrukcją. Specjalnie przeznaczone na nogi miejsce, a także stabilne siodełko zagwarantują bezpieczeństwo, na jakim Tobie, jako rodzicowi z pewnością najbardziej zależy.

Innym dobrym wyznacznikiem wysokiej jakości będzie brak ostrych krawędzi czy to w jeździku klasycznym, czy grawitacyjnym. Pojazdy dla dzieci mają służyć bezpiecznej zabawie, dlatego wszelkie zaokrąglenia konstrukcji, a także obłości kształtów będą wskazywać na przemyślany design! Ta z pozoru błaha kwestia może mieć kluczowe znaczenie.

Pojazdy dla dzieci sposobem na nudę i rozwój!

Znajdujące się w kategorii jeździki to produkty, które łączą zabawę i naukę. skiddoü ma na względzie prawidłowy rozwój fizyczny, jak i psychiczny pociech, jednocześnie dbając o to, aby każda chwila życia była przepełniona radością. Dzięki jeździkom dzieci rozwijają swoją dużą motorykę, a także wzmacniają zdolności poznawcze i wiele więcej!