fbpx
Powrót do góry
local_shipping

Darmowa dostawa od 199 zł

local_offer

-5% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

workspace_premium

Gwarancja 2+1

Jakie zalety posiadają łóżeczka turystyczne dla dzieci?

Współcześni rodzice coraz chętniej podróżują z dziećmi – nawet niemowlakami, nie rezygnując często z najdalszych wojaży. Odpowiednie przygotowanie i coraz popularniejsze udogodnienia dla dzieci oferowane przez linie lotnicze, biura podróży i inne zachęcają do przemieszczania się i zwiedzania świata. Warto zastanowić się więc, jakie są zalety posiadania łóżeczka turystycznego i czy nie jest ono przypadkiem bardziej wielofunkcyjne, niż mogłoby się nam wydawać.

Zdrowy sen – zawsze i wszędzie

Dla rozwijającego się w ogromnym tempie dziecka sen jest niezwykle ważny. Dlatego nieważne czy wybierasz łóżeczko domowe, dostawne, czy też turystyczne – zawsze zwracaj uwagę na materac i rozwiązania gwarantujące komfort wypoczynku. Nowoczesne konstrukcje są jednak niemalże zawsze wyposażana w materace, które zapewnią dziecku zdrowy sen. Jeżeli dodatkowo łóżeczko turystyczne, tak jak w przypadku konstrukcji Lunar oraz Lunar+ gwarantuje możliwość podwieszenia materaca, to umożliwi wygodną opiekę nawet nad noworodkiem. To sposób na zdrowy kręgosłup u rodziców, którzy nie będą musieli schylać się do głębokiego łóżeczka, by podnieść malca. Tak skonstruowane łóżeczko posłuży przez wiele lat!

Mobilność na miarę współczesności

Jak nazwa wskazuje, łóżeczka turystyczne dla niemowląt i większych dzieci powstają, by towarzyszyć rodzinom w podróżach. Nie można więc pomijać kwestii związanych z mobilnością i wygodą przemieszczania się z konstrukcją. Każda podróż wiąże się z nielubianym pakowaniem, dlatego łóżeczko nie powinno sprawiać problemów przy składaniu i rozkładaniu, oferując jak najprostszy system – Lunar został wyposażony w 3-stopniowy, który dzięki wykonaniu odpowiedniej sekwencji działań pozwala na szybkie złożenie i schowanie do torby ułatwiającej przenoszenie oraz transport.

To kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę – torba podróżna, w którą schowasz małe łóżeczko turystyczne. Dołączona jest do wielu zestawów i przez wielu rodziców uznawana za nieocenioną. Często umożliwia schowanie całej konstrukcji nawet w niewielkim bagażniku małego samochodu.

Za mobilność odpowiadają też kółka, których nie brak w łóżeczkach turystycznych. Ułatwiają one przesuwanie konstrukcji, pozwalając wygodnie przemieszczać się między pokojami, a nawet na zewnątrz. W końcu niektóre produkty przeznaczone są do stosowania zarówno wewnątrz, jak i poza domem. By zapewnić właściwą opiekę i bezpieczeństwo maluchowi, nie może zabraknąć hamulców stabilizujących całość. Nawet gwałtowne ruchy energicznego dziecka nie powinny poruszyć łóżeczka!

Wygoda dla dzieci i rodziców

W podróży przede wszystkim sprawdzają się rozwiązania, które zapewnią wygodę nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Nieoceniona okazuje się więc obecność boków z siateczkowego materiału, który zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza – szczególnie w upalne, letni dni, kiedy najczęściej podróżujemy. To komfort snu dla każdego malucha! Siateczki pełnią również rolę moskitiery chroniącej przed owadami. Jeżeli wciąż byłoby tego mało, to pozwalają one mieć kontrolę nad snem dziecka – rodzice w każdej chwili mogą mieć oko na to, co robi pociecha.

Niezrównana wielofunkcyjność

Ogromną zaletą łóżeczek turystycznych dla niemowląt jest z pewnością ich wielofunkcyjność – sprawdzają się jako łóżeczka codziennego użytku, podróżne, a także jako kojce codziennych zabaw. Wiele konstrukcji – jak w przypadku Lunar oraz Lunar+ – wyposażanych jest w zapinane na zamek błyskawiczny wyjście, które pozwala samodzielnym już maluchom opuszczać łóżeczko w dowolnej chwili. Niektóre modele posiadają też dodatkowe akcesoria jak przewijak, organizer na niezbędne kosmetyki lub dodatkowe zabawki. Dzięki szerokim możliwościom łóżeczka turystyczne sprawdzają się w wielu sytuacjach i miejscach – na kempingu lub w hotelu.

Jeszcze większe bezpieczeństwo

Mimo że łóżeczka turystyczne marki skiddoü są lekkie i kompaktowe, to nadal gwarantują bezpieczeństwo na poziomie klasycznych konstrukcji. Powstają z materiałów odpowiednich dla dzieci, są sprawdzane przez niezależne laboratoria, a także opatrywane niezbędnymi atestami. W przypadku łóżeczek turystycznych dla dzieci Lunar i Lunar+ zastosowano dla przykładu system rzepów, które utrzymują materac stabilnie w jednej pozycji. Dzięki temu śpiącemu lub bawiącemu się dziecku nic nie grozi, gdyż nie będzie ono w stanie dostać się pod materacyk. Niezwykle ważne jest też pozbawienie konstrukcji jakichkolwiek ostrych krawędzi lub niewielkich elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla dziecka. Właśnie dlatego zamki i inne drobne części chowane są za fragmentami materiałów na rzep.

Więcej za mniej

Dobre łóżeczko turystyczne z pozytywną opinią może bez problemów zastąpić klasyczne rozwiązania – szczególnie jeżeli tak jak Lunar i Lunar+ jest wyposażone w podwieszaną podłogę. Sprawdzi się w domu, podczas wyjazdów do rodziny, a nawet w dalekich podróżach. Dzięki stonowanemu designowi uspokoi maluszka, a także dopasuje się do każdej przestrzeni, nie burząc zastanego stylu. To jednak Ty jako rodzic musisz podjąć decyzję, które z rozwiązań jest najwygodniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka – łóżeczko turystyczne czy klasyczne.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#skiddoüfamily – dołącz do nas na Instagramie insta