fbpx
Powrót do góry
local_shipping

Darmowa dostawa od 199 zł

local_offer

-5% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

workspace_premium

Gwarancja 2+1

Z wytęsknieniem wyczekujemy wiosny, bo nic tak nie zachęca spędzania czasu na świeżym powietrzu jak piękna pogoda. Będąc rodzicem trzeba się jednak odpowiednio do tego przygotować. Chodzi nie tylko o zmianę garderoby dziecka i przyszykowanie odpowiednich akcesoriów, ale przede wszystkim podjęcie decyzji, jaki wózek na wiosnę wybrać?  Wiosenny wózek powinien być dobrze dopasowany do aktualnych potrzeb dziecka i rodzica, a także pogody. Często rodzice zastanawiają się więc, czy powinni przerzucić się na spacerówką czy też ich dotychczasowy wózek będzie dobry również na wiosnę. Jako że powoli robi się coraz cieplej, omawiamy tą kwestię. Z naszego artykułu dowiesz się m.in. jaki wózek na wiosnę wybrać, na jakie cechy warto zwrócić uwagę oraz w jakie akcesoria wiosenne dobrze jest się wyposażyć?

Jaki wózek dla dziecka urodzonego wiosną?

Gdy dziecko rodzi się na wiosnę, jednym z kluczowych elementów wyprawki będzie wiosenny wózek. To właśnie on będzie pierwszym pojazdem, w którym świeżo upieczeni rodzice będą wozić swoją pociechę. W tym przypadku jest to najczęściej wózek głęboki z dobrze wentylowaną gondolą, która zagwarantuje utrzymanie komfortu cieplnego niezależnie od pogody.  Elementem wyprawki dla dziecka urodzonego na wiosnę często jest także spacerówka. Wybierając wózek spacerowy dobrze jest zwrócić uwagę na jego wagę oraz funkcję składania. Lekka spacerówka na wiosnę sprawi, że rodzice nie będą mieli problemu z jej przenoszeniem. Z kolei składane wózki wiosenne można schować do bagażnika czy luku samolotowego. Sprawdzą się nie tylko podczas wizyt u rodziny, ale także w późniejszym czasie, gdy wybierzesz się na pierwsze wakacje z dzieckiem.

Jaki wózek na wiosnę wybrać?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki wózek na wiosnę wybrać, najlepiej jest przemyśleć kwestię tego, w jakich okolicznościach będziesz z niego korzystać. Chodzi przede wszystkim o to, jak często i w jakich miejscach będziesz po niego sięgać.  Czy wiosenny wózek będzie towarzyszyć ci podczas codziennych zakupów czy raczej spacerów przez okoliczny las? Wybierając wózek na wiosnę warto mieć także świadomość, że jest to pora roku, w której spacerów jest najwięcej. A to oznacza, że będziesz nim kierować przez wiele godzin, a maluch spędzi w środku dużo czasu. Nie tylko będzie siedział i obserwować świat, ale także będzie ucinać sobie losowe drzemki. Ogromne znaczenie ma więc komfort malucha oraz wygoda jazdy dla niego i dla Ciebie.

Na co więc zwrócić uwagę, wybierając wózek na wiosnę? Zebraliśmy kilka najważniejszych cech, które znajdziesz poniżej.

Lekki wiosenny wózek

Wózek na ciepłe dni powinien być przede wszystkim lekki, aby bez problemów można było go znieść ze schodów. Niska waga ma duże znaczenie w przypadku osób, które mieszkają w blokach bez windy, ale także rodziców mobilnych. Nie zapominajmy, że w miastach nie brakuje schodów i krawężników do pokonania! Jeśli zaś na wiosnę przypada czas, gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, często chce wyjść z wózka. W takiej sytuacji rodzic trzyma malucha jedną ręką, a drugą pcha wózek. Jeśli będzie on zbyt ciężki, prowadzenie będzie utrudnione.

Na szczęście z naszymi lekkimi wózkami wiosennymi spacerki będą czystą przyjemnością. Przykładowo nasza spacerówka Mikkeli waży tylko 5,8 kg, dzięki czemu jest najlżejszym wózkiem spacerowym na rynku. Do tego ma amortyzację zarówno na przednich jak i tylnych kółkach, więc zapewnia wyjątkowy komfort jazdy.

Składany i poręczny

Wiosna to także czas wyjazdów, zarówno tych bliższych jak i dalszych. W ciepłe dni chcemy pokazać maluchowi jak najwięcej, dlatego częściej organizujemy różne wycieczki. Z tego powodu ważną cechą wózka wiosennego jest to, aby był on składany. Dobrze, jeśli po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca i zmieści się nawet do małego samochodu osobowego. Często także na pierwsze ciepłe miesiące planujemy dalsze wyjazdy, a składny wózek można zabrać ze sobą do samolotu.

Nasze składane wózki na wiosnę bez trudu mieszczą się zarówno do bagażnika auta, jak i luku bagażowego w samolocie. Nasz Espoo+  to model wprost idealny na podróże – składa się automatycznie w zaledwie 2 sekundy, a do tego tylko jedną ręką!

Wózek na wiosnę – czyli na deszcz i słońce

Zaraz po zimie pogoda bardzo często się zmienia. Raz świeci słońce, a chwilę potem pada deszcz. Zdarzają się także opady śniegu oraz wietrzne dni, w których spacery bez odpowiedniego przygotowania mogą okazać się ciężkie. Dlatego właśnie wózek na wiosnę powinien być przygotowany na każdą pogodę. Przede wszystkim powinien być wodoodporny, aby nie przeciekał podczas deszczu, a przy tym łatwiej było go czyścić np. z błota. Równie ważne jest, aby był wykonany z materiałów z filtrem przeciwsłonecznym.

Warto zwrócić również uwagę na budkę w wózku wiosennym, które powinna być przedłużana. Jej wydłużenie z jednej stroni chroni dziecko przed wiatrem i deszczem, a z drugiej tworzy cień, który jest tak ważny przy wyższej temperaturze. Naszym bestsellerem docenionym w ciepłych krajach (Włoszech, Hiszpanii i Francji) jest 1-elementowy wózek Nasjö. Jest to jednocześnie spacerówka i gondola, której umożliwia jazdę przodem i tyłem, a także składa się razem z siedziskiem.

Czy wózek głęboki na wiosnę to dobry pomysł?

Wybierają wózek na wiosnę, można oczywiście zdecydować się na wózek głęboki. W takim przypadku dobrze jest zadbać, aby gondola zapewniała swobodny przepływ powietrza. Najczęściej jest to specjalny otwór w budce, tzw. okienko z siateczką, przez które może wpadać przyjemny wiaterek.

Wnętrz gondoli potrafi być nieraz bardzo ciepło, dlatego tak ważna jest odpowiednia wentylacja. Nasz głęboki wózek wiosenny Oslo+ posiada wentylację panoramiczną, czyli innowacyjny sposób zapewnienia cyrkulacji powietrza zarówno od góry, jak i od dołu. Nie straszne mu żadne upały!

Wyposażenie wózka na wiosnę

Wiosenne akcesoria do wózka mają przede wszystkim uczynić spacery jeszcze przyjemniejszymi i pomóc przygotować się na każdą ewentualność. Wiosną często bowiem zdarzają się nagłe załamania pogody, dlatego w zasięgu ręki powinna być folia przeciwdeszczowa. Złożona w niewielką kostkę może cały czas leżeć w koszu lub torbie rodzica. Podobnie jest w przypadku moskitiery, która chroni dziecko przed owadami. Na wiosnę często spacerujemy przez parki, lasy i łąki, gdzie nie brakuje os i pszczół. Moskitiera jest także bardzo przydatna wieczorami, aby ochronić malucha przed ukąszeniem przez komara, a tym samym dyskomfortem uciążliwego swędzenia. Wyposażenie wózka na wiosnę w taką siateczkę jest także praktyczne, gdy dziecko coś je, ponieważ nie pozwala dostać się do pożywienia np. muchom. Wszystkie nasze wózki na wiosnę są wyposażone zarówno w folię przeciwdeszczową, jak i moskitierę, więc nie musisz ich dodatkowo dokupować. Wszystko już na ciebie czeka w zestawie. 😊

#skiddoüfamily – dołącz do nas na Instagramie insta