darmowa dostawa od 

199zł

10% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

gwarancja 2+1

foteliki samochodowe

Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyprawki niemowlęcej, z którego korzystają praktycznie wszyscy rodzice noworodków, ale i starszaków. Konieczność posiadania odpowiedniego fotelika dziecięcego to także kwestia regulowana prawnie! Dlatego też tak ważny jest przemyślany wybór. Na co zwracać uwagę podczas zakupu produktów z danej kategorii? 

zobacz więcej

Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyprawki niemowlęcej, z którego korzystają praktycznie wszyscy rodzice noworodków, ale i starszaków. Konieczność posiadania odpowiedniego fotelika dziecięcego to także kwestia regulowana prawnie! Dlatego też tak ważny jest przemyślany wybór. Na co zwracać uwagę podczas zakupu produktów z danej kategorii? 

filtry

kategorie

5.0/5
399,00 

Fotelik samochodowy jako nieodłączny element wyposażenia

Przyszli rodzice często stresują się zakupem wszelkich elementów wyprawki dziecięcej — wózka, łóżeczka, ubranek, a także fotelika. Obowiązujące prawo wymaga od opiekunów posiadania fotelika, który w przypadku pierwszych miesięcy życia dziecka stanowi także nosidło do przenoszenia. Jaki fotelik samochodowy dla noworodka wybrać, aby był on odpowiedzią na oczekiwania rodziców w kwestii bezpieczeństwa, ale i gwarantował komfort maluszkowi?

Fotelik dziecięcy to przede wszystkim konstrukcja, która ma na czas podróży zapewniać bezpieczeństwo dziecku, niezależnie od jego wieku. Pierwszym fotelikiem jest model, który służy również za nosidło. Jego kształt przypomina łupinę orzecha. Jest to specjalnie zaprojektowana konstrukcja, która podtrzymuje niewykształcony jeszcze kręgosłup i plecki, które w przypadku noworodków są zaokrąglone. Podczas zakupu fotelika dla noworodka, warto przyjrzeć się jego kształtowi.

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem, który wpływa na bezpieczeństwo pociechy, są pasy. Powinny być one nie tylko regulowane, czyli gwarantować możliwość dopasowania ich napięcia do wielkości malucha, ale także trzypunktowe, by utrzymywać ciało w odpowiedniej pozycji, jak i przekładane. Dzięki temu komfort jazdy zapewnisz zarówno niewielkiemu noworodkowi, jak i większemu już niemowlakowi. Dodatkowe ochraniacze sprawią, że dociśnięte odpowiednio do ciała dziecka pasy, nie będą powodować dyskomfortu, a podróż będzie tym samym przyjemna i wygodna.

fotelik samochodowy

Dużym atutem fotelików dziecięcych są dodatkowe wkładki niemowlęce, jak w przypadku znajdującego się w kategorii modelu Horten. Pozwalają one wygodnie ułożyć noworodka w foteliku, jednocześnie zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i odpowiednie otulenie ciała, które wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Warto także przyjrzeć się zastosowanym materiałom — wkładka powinna być wykonana z zastosowaniem oddychających tkanin, tym samym zapobiegając przepoceniu dziecka.

Co jeszcze powinien mieć dany element wyprawki? Z pewnością wytrzymałą i łatwą do unoszenia i chowania rączkę. Jest to niezmiernie ważne, aby zagwarantować sobie komfort przenoszenia dziecka. W tym miejscu warto także zaznaczyć kwestię wagi fotelika. Im jest on lżejszy, tym wygodniej będzie Ci z niego korzystać. Pamiętaj, że w środku znajdować się będzie mały człowiek, który z każdym dniem przybierać będzie na wadze, dodatkowo obciążając fotelik, a co za tym idzie, także i Twoje plecy.
Dużym atutem dobrej jakości fotelika jest dodatkowy daszek. Połać materiału, która schowana jest za zagłówkiem produktu, a jaką możesz wyciągnąć w razie mocnego wiatru, słońca czy deszczu, z pewnością zostanie przez Ciebie doceniona w niepogodę. Łatwe mocowanie na rączce nosidła sprawi, że każdy sobie poradzi z rozłożeniem daszku.

Mając na oku konkretny fotelik np. z oferty skiddoü, warto sprawdzić, czy jest on kompatybilny z wybranym wózkiem. Horten dzięki dostępnym w asortymencie adapterom sprawdzi się jako część zestawu, niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz. To niezwykle ważna kwestia, która wpłynie na Twój komfort podróżowania, ale i środki finansowe.

Bezpieczeństwo na długie lata

Zakup fotelika dziecięcego nie jest łatwy. Trzeba mieć na uwadze wiele kwestii, dzięki którym dziecko będzie przede wszystkim bezpieczne podczas podróży. Warto także pamiętać o tym, że fotelik towarzyszy pociesze przez długi czas. Do kiedy dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym? To pytanie często zadają sobie rodzice. Według obowiązującego prawa nie ma granicy wiekowej, która określałaby, do kiedy dziecko ma jeździć w foteliku, jest jednak granica wzrostu. Osoby niepełnoletnie mierzące poniżej 150 cm wzrostu, są zobowiązane do jazdy w fotelikach, które gwarantują bezpieczeństwo podróży.

Bardzo ważną kwestią związaną z bezpieczeństwem Twojego dziecka w samochodzie jest system montażu fotelika. Współcześnie dostępne są dwa rozwiązania — montaż na bazie z isofixami oraz przy pomocy pasów. Pierwsza opcja wymaga zakupu bazy, którą mocuje się do specjalnych haków umieszczonych na tylnej kanapie (starsze samochody mogą nie posiadać isofixów). Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne i szybkie, jednak wiąże się z dodatkowym zakupem.

Druga opcja opiera się na mocowaniu fotelika na tylnej kanapie, tyłem do kierunku jazdy z zastosowaniem pasów bezpieczeństwa. Jak zapiąć fotelik pasami? Przemyślana konstrukcja fotelika samochodowego umożliwia sprawne, ale i do tego wytrzymałe mocowanie stelaża poprzez przeplatanie pasów w konkretnych miejscach. Bardzo ważne, abyś pamiętał, że pas nie może być skręcony, co mogłoby osłabić mocowanie i w razie wypadku przyczynić się do poluzowania całego fotelika.

By podróżowało się bezpiecznie

skiddoü dba nie tylko o uśmiech najmłodszych, ale również o ich bezpieczeństwo. Znajdujące się w kategorii foteliki przeszły testy, które gwarantują, że spełniają one wszelkie normy. Podczas zakupu fotelika dla swojego dziecka weź pod uwagę dopasowanie do rosnącej pociechy, a także wykonanie, które nie może pozostawić nic do życzenia w kwestii bezpieczeństwa.