darmowa dostawa od 

199zł

10% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

gwarancja 2+1

łóżeczka dla dzieci

Sen w życiu każdego dziecka pozwala mu zregenerować siły, ale przede wszystkim przyswoić i utrwalić nabyte umiejętności. Nic więc dziwnego, że wybór łóżeczka oraz materaca to tak ważna i trudna dla przyszłych rodziców sprawa. W danej kategorii znajdują się meble i akcesoria, dzięki którym sen Twojego maluszka będzie wpływał pozytywnie na prawidłowy jego rozwój. 

zobacz więcej

Sen w życiu każdego dziecka pozwala mu zregenerować siły, ale przede wszystkim przyswoić i utrwalić nabyte umiejętności. Nic więc dziwnego, że wybór łóżeczka oraz materaca to tak ważna i trudna dla przyszłych rodziców sprawa. W danej kategorii znajdują się meble i akcesoria, dzięki którym sen Twojego maluszka będzie wpływał pozytywnie na prawidłowy jego rozwój. 

filtry

kategorie

5.0/5
459,00 

Kiedy kupić łóżeczko dla dziecka?

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stają przyszli rodzice, ale również jedno z najbardziej fascynujących. Wśród wielu pozycji na liście znajdują się łóżeczka dziecięce, które są niezbędnym meblem w pokoju każdego maluszka lub w sypialni rodziców. Łóżeczko niemowlęce powinno służyć dziecku od pierwszych dni życia i być swoją konstrukcją dopasowane do jego wieku oraz predyspozycji fizycznych. Dlaczego tak ważne jest, aby każda pociecha miała własne łóżko już od narodzin? Noworodki to dzieci, które nie mają jeszcze wykształconych podstawowych umiejętności fizycznych. Nie odkryją, ani nie przykryją się same. Nie są również w stanie odepchnąć się czy przewrócić na drugą stroną. Dlatego też spanie z rodzicami, choć wydaje się świetnym pomysłem wpływającym na pogłębianie więzi, to może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia pociechy.

W odpowiednio dopasowanym łóżeczku niemowlęcym maluszek będzie miał zagwarantowany komfortowy sen. Dzięki przemyślanej konstrukcji mebla rodzic będzie widział pociechę, jednocześnie nie bojąc się o jej zdrowie. Jak powinno wyglądać odpowiednie łóżeczko?
Dobrej jakości mebel będzie przede wszystkim stabilny i stworzony z wysokiej jakości, bezpiecznych dla najmłodszych materiałów. To niezwykle ważne, gdyż dziecko w pierwszym roku życia spędza bardzo dużo czasu w łóżeczku. Ponadto mebel powinien gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza, a także wspierać wyciszanie maluszka. Wraz z materacem musi tworzyć stabilne wsparcie niewykształconego jeszcze kręgosłupa i zapewniać wygodę podczas snu.

łóżeczko dla dziecka

Łóżeczko dla dziecka — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybór łóżeczka dziecięcego nie jest łatwy. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że w danej kategorii znajdują się łóżeczka wolnostojące, dostawne, a także turystyczne. Każde z nich niesie szereg zalet, jakie docenić mogą rodzice najmłodszych dzieci.
Krübb to klasyczne łóżeczko niemowlęce stworzone z wysokiej jakości drewna bukowego oraz MDF. Zaprojektowano je z myślą o bezpieczeństwie i komforcie najmłodszych użytkowników. Dzięki trzystopniowej regulacji wysokości położenia materaca może służyć nawet do czwartego roku życia. Funkcja ta pozwala ponadto dopasować je do etapu rozwoju fizycznego, na jakim jest pociecha, aby zagwarantować maksimum bezpieczeństwa. Podczas zakupu sprawdź, czy interesujący Cię mebel ma wyjmowane szczebelki na przedniej ściance, które można bezproblemowo wyciągnąć, tym samym umożliwiając małemu odkrywcy samodzielne poznawanie świata. Krübb ma 3 takie szczebelki.

Jeśli jednak chodzi o łóżeczka dostawne, to w tej kwestii powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wykonanie oraz zakres regulacji. Natt to model, który może służyć jako dostawka wzmacniająca więzi, zwłaszcza w nocy, jak i łóżeczko wolnostojące, a nawet turystyczne. Dzięki 5-stopniowej regulacji wysokości oraz 2-stopniowej regulacji kąta nachylenia każdy rodzic może z powodzeniem dopasować łóżeczko do własnych potrzeb. Ponadto ważną kwestię stanowią wykorzystane materiały. Konstrukcja dostawki musi być stabilna i wytrzymała. Jeśli chodzi o strefę, w której śpi maluch, ważne jest zastosowanie siatki gwarantującej odpowiednią cyrkulację powietrza. Co ponadto? W przypadku dzieci bardzo ważną kwestię stanowi higiena, dlatego też możliwość zdejmowania pokrowca i prania go w razie potrzeby, to duży atut każdego łóżeczka.

Ostatnie ze znajdujących się w danej kategorii łóżeczek to modele turystyczne Lunar oraz Lunar+. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę, że posiadają możliwość unoszenia materaca, a także odpinany bok, który daje starszakom szansę na samodzielne opuszczanie łóżeczka. Wśród dodatkowych funkcjonalności, jakie warto, abyś miał na uwadze, a jakie znajdziesz w modelu Lunar i jego wersji +, znajdują się kółka. Łóżeczka turystyczne stanowić mają wsparcie podczas codziennych zadań i opieki nad maluszkiem, dlatego też możliwość łatwego przestawienia mebelka będzie w danej sytuacji dużym walorem. Lunar+ to jeszcze więcej możliwości — w zestawie znajdują się przewijak, który pozwoli łatwo zadbać o higienę malca na wyjeździe, a także funkcjonalna maskotka skiddoü Søvn.
Podczas zakupu łóżeczka należy kierować się przede wszystkim dobrem dziecka, jego wygodą i bezpieczeństwem. Niemniej jednak prosty i minimalistyczny design jest także kwestią priorytetową w czasie usypianiu malucha i wyciszania go. Dlaczego? Pomaga uniknąć przebodźcowania, które może wystąpić w przypadku zbyt pstrokatych kolorów — rozpraszających w momencie wyciszania.

Wartością w kwestii designu jest też możliwość przekształcania łóżeczka niemowlęcego w mebel dla starszaka. Szansa na zdjęcie jednego z dłuższych boków i wymiana go na inny, niski element jak np. oskrzynię, pozwoli dziecku na większą samodzielność, a dodatkowo wpisze się w potrzeby nie tak małego już człowieka. Kupując zatem łóżeczko, zwracaj uwagę na to, czy będzie rosnąć z Twoim maluchem. Możliwość korzystania przez dziecko z łóżeczka przez dłuższy okres czasu to dla Ciebie także duża oszczędność finansów.

Jaki materac do łóżeczka dla dziecka kupić?

Tak, jak ważne jest łóżeczko dziecięce, tak samo ważny, a nawet ważniejszy jest materac. Znajdujący się w ofercie model Mads jest wyrobem medycznym, który pozytywnie wpływa na formujący się kręgosłup malucha oraz pozostałe części układu kostnego. Materac nie może być za miękki, aby ciało dziecka się nie zapadało, ani zbyt twardy, by nie wpływało negatywnie na niewykształcony kręgosłup. Jego grubość także powinna być dopasowana do łóżeczka, współgrając z nim dzięki regulacji wysokości materaca.
Bardzo ważnym aspektem jest także materiał materaca oraz pokrowca. Powinien on zapobiegać namnażaniu się bakterii, które mogłyby przyczyniać się do występowania reakcji alergicznych u najmłodszych. Dlatego też tak ważne jest, by kupować modele ze zdejmowanym pokrowcem, który łatwo można wyprać, zwiększając tym samym higienę w miejscu snu.

Gdzie postawić łóżeczko dla dziecka?

To także pytanie nurtujące wielu rodziców. Z pewnością z dala od kaloryfera, który może zimą wysuszać powietrze, powodując tym samym dyskomfort i problemy z oddychaniem. Ustawienie łóżeczka przy oknie także może nieść za sobą więcej złego niż dobrego — hałas, zimne powietrze wnikające do pomieszczenia przez nieszczelności, a także zbyt mocne promienie słoneczne budzące pociechę. Warto, aby łóżeczko było również oddalone od mebli na tyle, by wstający już maluch nie mógł zrobić sobie krzywdy, uderzając w nie np. główką.

skiddoü odpowiada na potrzeby rodziców i dzieci

W kategorii łóżeczek dziecięcych, które oferuje ​​skiddoü znajdziesz modele o przemyślanej konstrukcji, gwarantującej bezpieczeństwo, ale i komfort wypoczynku najmłodszym użytkownikom. Minimalistyczny design wesprze ich w czasie usypiania, a także pozwoli na łatwe wkomponowanie mebla w zaaranżowaną przestrzeń.