darmowa dostawa od 

199zł

10% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

gwarancja 2+1

mata edukacyjna dla dziecka
maty edukacyjne

Pierwszy rok życia dziecka to etap wielkich zmian w jego życiu, które każdy rodzic może wspierać, wykorzystując odpowiednie akcesoria i zabawki. Na uwagę z pewnością zasługują znajdujące się w kategorii maty edukacyjne, które skutecznie wspomagają rozwój małej i dużej motoryki. Jak wybrać najlepszy z produktów dla swojego maluszka? 

zobacz więcej

Pierwszy rok życia dziecka to etap wielkich zmian w jego życiu, które każdy rodzic może wspierać, wykorzystując odpowiednie akcesoria i zabawki. Na uwagę z pewnością zasługują znajdujące się w kategorii maty edukacyjne, które skutecznie wspomagają rozwój małej i dużej motoryki. Jak wybrać najlepszy z produktów dla swojego maluszka? 

filtry

kategorie

nowy
0.0/5
249,00 

Co to jest mata edukacyjna i dlaczego warto ją stosować?

Mając na uwadze prawidłowy rozwój swojej pociechy, z pewnością na liście wyprawkowej udało ci się zapisać matę edukacyjną. Jest to odpowiednio zaprojektowana, niewielka mata, na której kładzie się dziecko w wieku niemowlęcym. W zależności od wybranego modelu maty mogą mieć mniej lub więcej funkcjonalności.
Skoro już wiesz, co to jest mata edukacyjna, to warto się dowiedzieć, jakie zalety wiążą się z jej stosowaniem. Przede wszystkim wspiera rozwój motoryki małej i dużej. Skutecznie wpływa także na kwestie poznawcze pociechy, a nawet na rozwój poszczególnych zmysłów — wzorku, słuchu, dotyku. Wszelkie aktywności — mniej lub bardziej angażujące ciało — przyczyniają się do postępów, które wpłyną na późniejszą samodzielność dziecka.

Produkt idealny, czyli jaka mata edukacyjna dla dzieci będzie najlepsza

Najważniejszym aspektem, jakim powinieneś kierować się podczas zakupu, jest jakość. Twoja pociecha będzie spędzać na macie nierzadko dużo czasu, dlatego też odpowiednie, bezpieczne materiały mają wielkie znaczenie. Pamiętaj, że mata edukacyjna to nie tylko sam materiał, na którym leży dziecko, ale również i wszelkie elementy dodatkowe, jak pałąk czy wiszące zabaweczki. Ich jakość także powinna przykuć Twoją uwagę.

Jaka jest idealna mata edukacyjna dla niemowlaka? Na co jeszcze patrzeć podczas zakupu? Z pewnością na design. I nie chodzi tu nawet o kolorystykę, która powinna być sprzyjająca rozwojowi zmysłu wzroku, czyli oparta najlepiej na kontrastach, jak w przypadku maty Smil. Mówiąc o designie, warto zapoznać się z całą konstrukcją maty i dołączonymi akcesoriami. Czy posiada pałąk z wiszącymi elementami? Czy zaprojektowano ją tak, aby można było zmienić ją w suchy basenik?

O ile druga opcja to ogromna zaleta każdej maty i ciekawe udogodnienie, o tyle dołączone elementy wiszące wraz z pałąkiem są wręcz obowiązkowe. Dlaczego? Maluch podczas leżenia na macie będzie w stanie aktywować nie tylko zmysł wzroku, ale i dotyku oraz słuchu. Wśród elementów wiszących, dobrze, aby znajdowały się zabawki interaktywne. Co to oznacza? Będą to części, które zachęcają maluszka do interakcji z nimi poprzez wydawane dźwięki, odmienne faktury — miękkość, chropowatość i wiele innych. W matach skiddoü znajdziesz dodatkowo lusterka oraz miękkie książeczki, które z pewnością zaciekawią pociechę i będą wspierać rozwój małej motoryki.

mata edukacyjna dla dziecka

Co ważne, wiszące elementy aktywują pociechę także pod względem fizycznym. W okolicach 4. miesiąca życia dzieci zaczynają ochoczo wierzgać nóżkami w celu poruszenia znajdujących się nad nimi zabawek.

Wspomniane udogodnienie w postaci podnoszonych boków, które tworzą z maty edukacyjnej suchy basenik, docenią przede wszystkim rodzice noworodków. Podczas kładzenia maluszka na ziemi zyskają oni dodatkowe zabezpieczenie dziecka. W przypadku starszaków suchy basenik wypełnić można piłkami dodatkowo wspomagającymi koordynację ruchową, a także rozwijającymi umiejętność chwytania, którą dzieci nabywają w pierwszych miesiącach życia.

Decydując się na zakup maty edukacyjnej, warto przyjrzeć się jej nadrukom. Im więcej ciekawych wzorów, tym większa szansa na zainteresowanie dziecka, którego zdolności poznawcze rozwijają się w niezwykle szybkim tempie. Mata może także być świetnym elementem do budowania relacji rodzicielskich — znajdujące się na produktach skiddoü zwierzątka, mogą stać się bohaterami wymyślanych przez mamę czy tatę bajek. Kupując matę, zwróć zatem uwagę na to, co się na niej znajduje — szukaj nie tylko pięknych wzorów, ale i takich, które pozwolą wykorzystać produkt do kolejnych zabaw!

Kiedy kupić, a kiedy schować matę do szafy?

Dla wielu rodziców kwestie wprowadzenia pewnych akcesoriów i zabawek są trudne — nie wiedzą oni, na jakim etapie przyda się mata edukacyjna, od kiedy i do kiedy może z niej korzystać pociecha. Niezależnie od tego czy wybierzesz matę Smil, czy może postawisz na bardziej stonowaną matę edukacyjną Lykke, możesz wprowadzić je do życia dziecka już w pierwszym tygodniu po narodzinach. Zastosowane materiały gwarantują bezpieczeństwo i stanowią świetną izolację od podłoża.

Co ważne, skiddoü zadbało o to, aby maty edukacyjne rosły razem z dziećmi. Dołączone do zestawu pałąki można regulować, tym samym dopasowując ich wysokość do maluszka, jego wzrostu, ale i umiejętności. Dzięki możliwości odłączania pałąków dziecko będzie mogło korzystać z maty jeszcze przez długi czas, wykorzystując ją do siedzenia podczas zabawy z ulubionymi pluszakami. Jak widać, przemyślany zakup maty może przyczynić się do jej długiego używania od pierwszych dni życia, do ukończenia nawet kilku lat!

Bo zabawa zaczyna się na ziemi

Maty edukacyjne, jakie znaleźć można w danej kategorii, to przede wszystkim duże wsparcie w rozwoju dziecka, a także najlepsze miejsce do zabawy od pierwszych dni życia. Mając w planach zakup tego typu akcesoriów, warto mieć na względzie jakość, design i możliwość wykorzystania maty edukacyjnej przez długi czas.