darmowa dostawa od 

199zł

10% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

gwarancja 2+1

zabawki

Trudno się nie zgodzić ze przekonaniem, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. To dlatego w danej kategorii znajdziesz liczne zabawki, które nie tylko dają wiele radości maluszkom, ale również wpływają na ich prawidłowy rozwój umysłowy i fizyczny. Odpowiednio dobrane przytulanki i inne zabawki sprawią, że każdego dnia będziesz z powodzeniem przyglądać się kolejnym postępom.

zobacz więcej

Trudno się nie zgodzić ze przekonaniem, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. To dlatego w danej kategorii znajdziesz liczne zabawki, które nie tylko dają wiele radości maluszkom, ale również wpływają na ich prawidłowy rozwój umysłowy i fizyczny. Odpowiednio dobrane przytulanki i inne zabawki sprawią, że każdego dnia będziesz z powodzeniem przyglądać się kolejnym postępom.

filtry

kategorie

5.0/5
89,00 

Jak wybrać zabawki dla dziecka, aby wspierać jego rozwój?

Niezwykle ważną kwestią podczas kompletowania wyprawki jest zakup zabawek. Niektóre z dostępnych na rynku artykułów, choć piękne, nie wniosą wiele w życie pociechy. Warto także pamiętać, że każdy etap rozwoju to czas kształtowania się innych umiejętności, co wymaga tym samym zastosowania innych elementów podczas zabawy. Na co zwracać uwagę i jakie wybrać zabawki dla dziecka, aby mieć pewność, że wspieramy jego prawidłowy rozwój?

Pierwsze chwile życia dziecka to czas noworodkowy, kiedy powoli zaczynają wykształcać się pierwsze zmysły — dotyku, słuchu, węchu, ale przede wszystkim wzroku. Maluch powoli zaczyna otwierać oczka i co najważniejsze, zauważa kształty. To właśnie w tym okresie dobrze stosować kontrastowe książeczki, które pozwolą rozwijać się zmysłowi wzorku.

Na jakie jeszcze zabawki zwracać uwagę? Z pewnością na te, które wydają z siebie wszelkie dźwięki. W tej kategorii można wyróżnić dwa rodzaje dźwiękowych przytulanek dla noworodków. Pierwszymi są szumiące misie, które docenią rodzice często budzących się oraz niespokojnych dzieci. Szumisie – co to tak naprawdę jest i gdzie kupić? W sklepie internetowym skiddoü każdy opiekun znajdzie szumisia, czyli przytulankę, emitującą dźwięki określane jako white noise. Przypominają one szumy, jakie maluch słyszy jeszcze w łonie matki, co stanowi dla niego kwintesencję bezpieczeństwa. Dzięki emitowanym np. przez sowę Marit szumom niemowlę jest spokojne. Tego typu przytulanki skutecznie łagodzą niepokoje dziecka, dlatego też nie powinno zabraknąć ich na liście wyprawkowej.

Drugie wśród dźwiękowych maskotek są zabawki z grzechotkami, a także licznymi melodyjkami. skiddoü Søvn czy też skiddoü Lit to przytulanki, które wpłyną skutecznie na rozwój zmysłu słuchu. skiddoü Søvn dzięki aktywowanym poprzez naciągnięcie ogona melodyjkom dodatkowo przyczyni się do wzmocnienia małej motoryki u niemowlęcia — skupi jego uwagę zarówno na procesie naciągania ogona przytulanki, jak i na samej melodii. skiddoü Lit to z kolei idealne rozwiązanie dla noworodków, ale i maluchów w pierwszych miesiącach ich życia, gdyż dzięki niewielkim rozmiarom i znajdującej się wewnątrz grzechotce, wzmacnia dziecięcy chwyt oraz aktywuje do zabawy.

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas zakupu przytulanek? Z pewnością na zastosowane w nich materiały. Jakość i posiadane certyfikaty to jedna z kwestii, która każdorazowo powinna przyświecać podczas zakupu. W końcu maluszki uczą się świata organoleptycznie, co oznacza, że poznają go zarówno poprzez zmysł dotyku, słuchu, jak i smaku. Bezpieczne tkaniny z odpowiednimi certyfikatami to podstawa w przypadku kupowania maskotek dziecięcych. Gdy mowa o materiałach, należy mieć także na uwadze ich faktury. Jeżeli zabawka na różnych częściach jest odmienna w dotyku, to znak, że efektywnie będzie wspierać rozwój sensoryczny. Ośmiornica Håvi czy wieloryb Mans zaprojektowano z myślą o wszelkich doznaniach sensorycznych — odmienność faktur gwarantuje, że maluch z chęcią będzie dotykać przytulanek i tym samym zaznajomi się z różnorodnością świata.

Zabawki najlepiej dopasowywać do etapu rozwoju dziecka. Nie ma potrzeby kupowania całego kartonu maskotek na narodziny pociechy, lepiej stopniowo wprowadzać przemyślanie zakupione przytulanki. Ważnym etapem jest czas, kiedy dziecko samodzielnie chwyta zabawki. Następuje to w okolicach czwartego i piątego miesiąca życia — maluch ćwiczy nie tylko chwyt, ale i sposoby łapania zabawek. Pierwszy odruchowy, nieświadomy chwyt zaobserwować można już po pierwszym miesiącu. Warto zatem na początku zaopatrzyć się w niewielkie, a do tego lekkie przytulanki, które umożliwią wzmacnianie mięśni dłoni i pozwolą maluszkowi na samodzielne ćwiczenie chwytów, jeszcze bez wykorzystania kciuka. Im starsza pociecha, tym większe pluszaki mogą znaleźć się w jej zasięgu.Odpowiedzialny zakup — co jeszcze liczy się w zabawkach?

zabawki dla dziecka

Jakie jeszcze zabawki warto mieć na uwadze? Wszelkie, które umożliwiają ćwiczenie plecków, a także gwarantują maluszkom nowe doznania sensoryczne. Poduszka Kydde to idealna opcja dla dzieci, które próbują swoich sił podczas leżenia na brzuszku. Dzięki specjalnej konstrukcji poduszki, ale i dodatkowym, wszytym w nią akcesoriom dziecko może wzmacniać mięśnie karku, barków i plecków, a ponadto poznawać kształty, kolory i faktury.
Wartością wszelkich przytulanek dla dzieci, na którą warto zwracać uwagę, są gryzaki. Nierzadko w maskotkach znaleźć można niewielkie elementy — czy to uszy, czy też ogonki lub inne elementy, które stworzone są z bezpiecznego, a przede wszystkim odpornego na ugryzienia materiału. Dzięki zastosowanym wypustkom ząbkujący maluszek podczas zabawy może także masować obolałe dziąsła. Ten niewielki i z pozoru banalny element, może znacząco wpłynąć na chęć zabawy konkretnymi przytulankami.

Niewątpliwie to estetyka zabawek stanowi dla rodziców jedno z najważniejszych kryteriów. Na początkowym etapie życia dziecka warto sięgać po kontrastowe rozwiązania, jednak z czasem dobrze jest wybierać przytulanki o minimalistycznym designie i z zastosowaniem stonowanych kolorów. Dlaczego? Zbyt mocna kolorystyka mogłaby doprowadzić do przebodźcowania pociechy, co z kolei przełoży się na jej rozdrażnienie. Skandynawski styl przytulanek skiddoü z pewnością pozwoli maluchom czerpać wiele radości z zabawy, jednocześnie nie dostarczając im zbyt dużo pobudzających bodźców.

Przyjemna i rozwojowa zabawa ze skiddoü

Znajdujące się w danej kategorii maskotki, skutecznie wspierają dziecięcy prawidłowy rozwój już od pierwszych dni życia. Skandynawski design, wykorzystanie różnorodnych faktur oraz dodatkowych funkcjonalności gwarantuje, że na każdym etapie życia swojej pociechy dostarczysz jej odpowiednich bodźców, które pobudzą rozwój sensoryczny, małej motoryki i skutecznie wzmocnią wszelkie mięśnie.