fbpx
Powrót do góry
local_shipping

Darmowa dostawa od 199 zł

local_offer

-5% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

workspace_premium

Gwarancja 2+1

Jaki jeździk dla rocznego dziecka?

Zazwyczaj przed ukończeniem 1 r. ż. dziecko potrafi już samodzielnie siadać, więc przechodzi do dalszego etapu, czyli nauki chodzenia. Początków chód jest niestabilny, a każdy krok stanowi duże wyzwanie, dlatego wiele rodziców chce pomóc maluchowi w rozwoju. I tu z pomocą przychodzą jeździki, które kształtują motorykę dziecięcą, równowagę i koordynację ruchową. Jaki jeździk dla rocznego dziecka będzie najlepszy? Czym kierować się przy wyborze?

Kiedy dziecko kończy roczek zaczyna sprawnie poruszać się po domu. W tym okresie kluczowa staje się nauka stawania pierwszych kroków, poprawa koordynacji ruchowej i utrzymywanie stabilnej pozycji stojącej. Pomagają w tym jeździki dla dzieci, szczególnie te małe i lekkie, przeznaczone już dla rocznego dziecka. Dzięki nim maluch staje się bardziej mobilny i nie ma problemów z przemieszczaniem się z pomieszczenia do pomieszczenia. Wsiadając na jeździk, dziecko odpycha się nóżkami od podłoża, kształtując mięśnie i poznając działanie własnego ciała.

Zalety jeździków

Podstawowym powodem, dla którego rodzice czy dziadkowie rozważają zakup jeździka jest chęć wsparcia dziecka w nauce samodzielnego chodzenia. Jet to niewątpliwie główna korzyść i podstawowy cel ich produkowania. To uniwersalna zabawka, która pomaga w rozwoju, a jednocześnie dostarcza mnóstwa zabawy i zachęca do aktywności fizycznej. Jeździk dla rocznego dziecka niesie za sobą jednak znacznie więcej zalet, których warto być świadomym. Wiedząc bowiem, jakie tak naprawdę ma on możliwości, znacznie łatwiej będzie dokonać trafnego wyboru.

Oprócz nauki stabilnego poruszania się jeździk dla rocznego dziecka staje się narzędziem do rozwoju koordynacji ruchowej, która to z kolei przekłada się na jego sprawność fizyczność i możliwość uprawiania sportu. Jazdna na jeździku wymaga uaktywnienia wielu mięśni i ich skoordynowania, co wspomaga pracę mięśni oraz przyczynia się do rozwoju mózgu dziecka.

Zdrowie dziecko to ruchliwe dziecka, dlatego warto dbać o jego sprawność i kondycję już od najmłodszych lat. Przeznaczone specjalnie dla najmłodszych jeździki są dostosowane pod względem wielkości, wagi i kształtu do wciąż niestabilnego ciała dziecka, zapewniając mu podparcie i stabilizację podczas wykonywania ruchów.

Jeździk dla rocznego dziecka pomaga utrzymywać prawidłową pozycję ciała, a tym samym w zdrowy sposób rozwijać mięśnie. Odpychając się nóżkami, kręcąc kierownicą oraz całym tułowiem stają się one coraz silniejsze, dzięki czemu z czasem maluch nie będzie miał problemów aby stanąć na własnych nogach i chodzić.

Ogromną zaletą jeździków dziecięcych jest także wsparcie w nauce zachowywania równowagi. Czym dłużej dziecko wykonuje ćwiczenia poprzez zabawę, tym lepiej kontroluje soje ciało, a przypadkowe upadki i potknięcia stają się coraz rzadsze. Kiedy zaś maluch zaczyna chodzić pewnie i stabilnie, rodzice nie muszą go stale asekurować. Zyskują więcej czasu dla siebie, ponieważ nie muszą bez przerwy być w pogotowi.

Jaki jest najlepszy jeździk dla niemowlaka?

Najlepszy jeździk dla niemowlaka to taki, który jest idealnie do niego dostosowany. Tylko w ten sposób korzystanie z niego będzie łatwe i przyjemne, więc maluch nie będzie widział w tym ćwiczenia, tylko dobrą zabawę. Jeździk dla niemowlaka powinien być dobrany do jego wzrostu i dokładnego wieku – nie każdy pojazd jest przeznaczony dla dzieci już od 1 r. ż., dlatego należy zwrócić uwagę na zakres wieku wskazany przez producenta.

Siedząc na jeździku dziecko powinno móc swobodnie odpychać się nogami od podłoża. Pojazd może być nieco większy, ponieważ maluchy bardzo szybko rosną, ale jeśli maluch w ogóle nie będzie sięgał ziemi, rodzice będą musieli go pchać i na najlepszą zabawę będzie musiał jeszcze poczekać.

Jaki jeździk na roczek dziecka? Rodzaje jeździków dziecięcych

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów jeździków. Szczególnie pod katem wyglądu można wyróżnić:

  • samochody,
  • rowerki i motocykle,
  • quady,
  • lokomotywy,
  • radiowozy,
  • auta strażackie,
  • pojazdy w kształcie zwierząt.

Warto jednak mieć na względzie, że nie każdy jeździk będzie dobry dla rocznego dziecka. Dla malucha mającego rok czy półtora roku zazwyczaj oferowane są tzw. pchacze, czyli jeździki w kształcie np. samochodu, które mają z tyły drążek. Za jego pomocą rodzice prowadzą pojazd.

Jednak w takim przypadku wciąż daleko maluchowi do samodzielności. Dlatego stworzyliśmy nasz jeździk dla rocznego dziecka Berit, który przypomina tradycyjny rower. Jest to mniejsza, lżejsza i specjalnie zabezpieczona wersja pojazdu dla starszych dzieci, która uczy chodzenia już od chwili, gdy maluch postawi swój pierwszy kroczek.

Jaki jeździk dla rocznego dziecka wybrać?

Każdy jeździk dla rocznego dziecka powinien wyróżniać się wąskim siedziskiem. Jeśli będzie ono zbyt szerokie, powstaje ryzyko że maluch będzie koślawo trzymał kolana i stopy, co może wpłynąć na powstawanie schorzeń i zaburzeń w rozwoju. Kluczowymi kwestiami są dopuszczalne limity odnoszące się do wzrostu i wagi dziecka, które podaje producent. Maluch musi mieścić się w tym przedziale po pierwsze, aby zachować poprawną pozycję podczas jazdy i nie będzie się przechylał, a po drugie, aby nie zniszczyć zabawki. Tylko dobrze dobrany do wieku i wagi jeździk dla rocznego dziecka przynosi pozytywne efekty względem wzmocnienia mięśni nóg i tułowia.

Nauka poruszania się za pomocą jeździka Berit jest w pełni bezpieczna, ponieważ wyprofilowane siedzisko zapewnia stabilną pozycję ciała, antypoślizgowe elementy zapobiegają zsuwaniu się, a blokada skrętu kierownicy nie pozwala wykonywać niebezpiecznych manewrów.

Solidne i opływowa rama, pozbawiona jest ruchliwych czy ostających elementów. To lekki jeździk dla dzieci, który waży zaledwie 1,9 kg. Posiada kółka z pianki odpornej na przebicie, które nie rysują podłóg. A jego nowoczesny design sprawia, że Berit nigdy nie wyjdzie z mody.

Sprawdź nasze jeździki dla dzieci.

#skiddoüfamily – dołącz do nas na Instagramie insta