fbpx
Powrót do góry
local_shipping

Darmowa dostawa od 199 zł

local_offer

-5% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

workspace_premium

Gwarancja 2+1

Krzesełko do karmienia – na co zwrócić uwagę?

Współcześnie trudno wyobrazić sobie opiekę nad dzieckiem bez wsparcia odpowiednich akcesoriów. Do takich należy krzesełko do karmienia, które ułatwia podawanie posiłków. Maluch spokojnie siedzi w miejscu, a ty masz wolne ręce i możesz go spokojnie nakarmić. Po usamodzielnieniu posiłki zmieniają się natomiast w jeszcze większą przyjemność i wygodę! Pozostaje jednak pytanie – na co zwrócić uwagę przy zakupie danego mebla.

Liczą się potrzeby rodziny

Rynek oferuje przeróżne rozwiązania jeżeli chodzi o krzesełka do karmienia dzieci, dlatego poszukując idealnych dla siebie, warto pamiętać o potrzebach – swoich i malucha. Sprawdź, czy produkt został wyposażony w praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, a przede wszystkim zbadaj, by zapewnił maksimum bezpieczeństwa. Pragnąc czerpać radość z każdej chwili, warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania.

Wybieramy najlepsze krzesełko

Meble ułatwiające karmienie maluszka dostępne są już od kilkudziesięciu złotych – nie gwarantują one jednak szeregu funkcji, które ułatwią pierwsze próby samodzielnego jedzenia, czy też wprowadzania metody BLW. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzają się produkty, które rosną wraz z dzieckiem, dopasowują się do potrzeb rodziny.

Ogromne znaczenie ma wielkość krzesełka do karmienia – w wielu polskich domach rodziny nie mają do dyspozycji dużej przestrzeni, której po narodzinach dziecka często zaczyna brakować. Produkt powinien być więc kompaktowy, a także zapewniający możliwość bezproblemowego złożenia, by móc przechowywać go w ustronnym miejscu, kiedy zajdzie taka potrzeba. Nie warto zapominać też o swoich rodzicielskich potrzebach – w końcu to ty będziesz karmić malucha, sadzać go w krzesełku i pomagać.

Jakie siedzisko?

Dziecko nieustannie rośnie, dlatego siedzisko powinno być odpowiednio duże, by służyć przynajmniej przez kilka pierwszych lat. Produkty z możliwością zmiany w niskie krzesełko – takie jak Sunt – mogą służyć nawet do 5. roku życia i dłużej. Jeżeli natomiast chodzi o krzesełka zamontowane na składanym stelażu – jak Malit, to doskonale sprawdzają się systemy gwarantujące możliwość regulowania pozycji oparcia, podnóżka, a także wysokości siedziska. Pomoże to dopasować wysokość konstrukcji do posiadanego w domu stołu. Jeżeli chcesz, by dziecku było wygodnie, to zwróć też uwagę na obecność wodoodpornego, miękkiego i miłego w dotyku siedziska.

Krzesełka do karmienia dzieci posiadają oznaczenia dopuszczalnego obciążenia. Plastikowe konstrukcje pozwalają zazwyczaj na obciążenie ich do 15 kilogramów, drewniane umożliwiają zwiększenie limitu do 22, a metalowe nawet do 36 kilogramów. Wybierz takie, które spełni Twoje wymagania.

Pomoc w zachowaniu higieny

Wszelkie materiały, którymi pokrywa się powierzchnię stoliczków i siedzisk montowanych w krzesełkach powinny ułatwiać sprzątanie po posiłku. Będziesz to robić nawet kilka razy dziennie, więc czynność nie powinna zajmować dużo czasu. Świetnie sprawdzają się rozwiązania z ekoskórą, którą zastosowano np. w modelach Sunt oraz Malit. To materiał, z którego łatwo usunąć resztki jedzenia bez konieczności prania lub innych bardziej wymagających działań.

Stoliczek odpowiedni dla zdrowia dziecka

Idealne, doceniane przez wszystkich blaty to te szerokie, duże, wyposażone w dedykowane miejsce na kubek, a także w podwyższone krawędzie, które zapobiegają zrzucaniu jedzenia. Ważną funkcją jest również możliwości demontażu stoliczka – kiedy maluch dorośnie i będzie jadł samodzielnie, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by dosunąć go do rodzinnego stołu. Będziecie mogli wspólnie, przy jednym stole spożywać wszelkie posiłki.

Blat każdego krzesełka do karmienia, tak jak w przypadku modeli Sunt oraz Malit, powinien zostać pokryty bezpiecznym oraz odpowiednim do kontaktu z żywnością materiałem. Dzięki takim rozwiązaniom maluch może próbować, testować, a rodzice mogą bez obaw korzystać np. z metody BLW. Nic nie będzie zagrażało dopiero co rozwijającemu się dziecku.

Stabilność i bezpieczeństwo

Stabilna konstrukcja to taka, której stelaż został wykonany z solidnych, właściwie wyważonych materiałów. Warto by całość była lekka, co umożliwi bezproblemowe przestawianie mebla, kiedy zajdzie taka potrzeba. Niemałym wsparciem w takim przypadku okażą się praktyczne kółeczka, które zamontowano np. w krzesełku do karmienia Malit. Ogromną funkcjonalność gwarantuje natomiast możliwość złożenia stelaża – przechowywanie staje się wtedy o wiele łatwiejsze.

Za bezpieczeństwo i zdrowie dziecięcych stawów, a także wygodę podczas siedzenia w krzesełku odpowiadają podnóżki. Posiadają one najczęściej możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu rozwijają się razem z maluchem.

Przebadane rozwiązania

Atestowane i sprawdzone przez niezależne laboratoria produkty dziecięce cieszą się większym zaufaniem wśród rodziców. Ich bezpieczeństwo zostało bowiem przebadane i potwierdzone. W przypadku krzesełek do karmienia dzieci najważniejsza jest zgodność z europejską normą EN14988:2017+A1: 2020, którą pochwalić się mogą modele Sunt oraz Malit. Na uwagę zasługują także opinie m.in. Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka.

Zwracając uwagę na potrzeby własne i dziecka, materiały, z których powstało krzesełko, a także blat oraz wszelkie rozwiązania ułatwiające opiekę, z pewnością bez problemu dokonasz właściwego wyboru. Jeżeli natomiast wolisz gotowe rozwiązania, to wybierz jedno z naszych krzesełek do karmienia – Sunt lub Malit, które posiadają wszystkie funkcjonalności, które są niezbędne do prawidłowego sprawowania opieki nad dzieckiem. Wspólne, rodzinne posiłki dostarczą wam mnóstwo radości!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#skiddoüfamily – dołącz do nas na Instagramie insta