fbpx
Powrót do góry
local_shipping

Darmowa dostawa od 199 zł

local_offer

Rabat 5% na pierwsze zakupy z kodem: borntosmile

workspace_premium

Gwarancja 2+1

Metoda Montessori – co to takiego?

Metoda Marii Montessori popularyzowana od dziesięcioleci ma wiele wspólnego z naturalnym rozwojem dziecka – tak bliskim skandynawskiemu modelowi wychowawczemu. Właśnie dlatego korzystając z produktów skiddoü z powodzeniem można stosować reguły i zalecenia włoskiej lekarki – nawet dziś, w XXI wieku. Jak? Sprawdźcie!

Metoda Montessori – co to takiego?

To metoda opracowana przez włoską lekarkę Marię Montessori na początku ubiegłego wieku, którą aktualnie wykorzystuje się w wielu żłobkach oraz przedszkolach na całym świecie. Istotą metody jest zaakceptowanie i zrozumienie faktu, że każde dziecko to indywidualna osobowość wymagająca do prawidłowego rozwoju planów dostosowanych do jego potrzeb. Ważne są więc miłość, tolerancja, a także zabawa – to one pełnią kluczową rolę w rozwoju. Wszystko, by zapewnić odpowiednie warunki do indywidualnego gromadzenia doświadczeń i zdobywania umiejętności.

Kluczowe w danej metodzie jest wspieranie dziecka i stwarzanie mu odpowiednich warunków, by mogło rozwijać się w tych dziedzinach, które są dla niego interesujące, ciekawe i przynoszą satysfakcję. Istotne w całym procesie są wszelkie naturalne zachowania maluchów oraz tendencje, które należy zaakceptować.

Metoda bliska skandynawskim wartościom

Metoda Marii Montessori opiera się więc nie tylko na intelekcie, ale również poznawaniu świata poprzez emocje i instynkty, co jest bliskie skandynawskiemu modelowi wychowawczemu. Właśnie dlatego w skiddoü dbamy o to, by nasze produkty wspierały rodziców i wychowawców również w stosowaniu najpopularniejszych metod. Projektujemy je tak, by poprzez radość i zabawę pomagały w rozwoju!

Na uwagę zasługuje zestaw mebli dziecięcych Møb zamykający w sobie aż 8 zastosowań – a może nawet więcej! Wszystko zależy od kreatywności małych użytkowników. Pomaga on w codziennym realizowaniu zasad swobodnego wyboru miejsca pracy, a także formy. To dziecko decyduje, jak zestawić ze sobą meble oraz jaką mają pełnić aktualnie funkcję. Stworzycie w domu idealne miejsce do samodzielnego odkrywania własnych pasji i zainteresowań.

Świetnie sprawdzą się również maty edukacyjne np. Lykke oraz Smil, które pozwalają na dokonywanie swobodnych wyborów przez maluchy – mogą same decydować, którym elementem będą bawić się w danym momencie. Maty wyznaczają bezpieczne przestrzenie pełne możliwości, oferując świetną zabawę, która pomaga rozwijać motorykę, mięśnie, umiejętność chwytania coraz to mniejszych elementów i wiele innych.

Zabawa na wielu płaszczyznach sprzyja rozwojowi

Łącząc metodę Montessori ze skandynawskim modelem wychowawczym, a także pamiętając o ogromnej sile wspólnego czytania książek, można odpowiednio zadbać o rozwój intelektualny, poznawczy, a także fizyczny dziecka. Czytanie pomaga nie tylko wzmacniać więzi i stanowić doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu, ale również wspomaga w rozmowach na trudne tematy, stwarza wyobrażenia, a także pomaga dziecku radzić sobie z emocjami, często je nazywając. Ważne, by zgodnie z metodą Montessori, dopasowywać książki do dziecięcych zainteresowań!

W skiddoü stworzyliśmy wyjątkową bajkę, która przedstawia reguły funkcjonowania leśnego życia, prezentując je w angażujący i interesujący sposób. „skiddoü i Przyjaciele. Leśna Przygoda” to wielopoziomowa książka, która dzięki odpowiedniej budowie – karty o różnej wielkości – co chwilę ujawnia inne sekrety o leśnym życiu. Łoś skiddoü i miś Bernt zostaną rzuceni w wir poszukiwań źródła nieznanego im dźwięku. Przekonajcie się wspólnie, co, a może kto za wszystko odpowiada i poznajcie sekrety lasu.

Łoś skiddoü, miś Bernt, sowa Marit, a także wieloryb Mäns, ośmiornica Håvi i inni – bohaterowi z bajki, a także ci, których jeszcze nie widzieliście w książeczce (a może niedługo będziecie mieli okazję) również dostępni są w ofercie. Pozwolą odtworzyć sytuacje z bajki, pomogą w nauce o leśnych zwierzętach, a najmłodszym niemowlętom dostarczą wielu bodźców dzięki elementom sensorycznym.

Bawmy się rozwojem

Wszystkie metody, modele wychowawcze, sposoby sprowadzają się do kilku, może kilkunastu ogólnych wartości. Musimy pamiętać, by dawać dzieciom twórczą swobodę – jako rodzice jesteśmy kreatorami dziecięcego świata, ale to nasze maluchy muszą znaleźć swój własny sposób na jego odkrywanie. Nasze działania sprowadzają się do tego, by rodzice pełnili rolę towarzysza bezpiecznej codzienności dziecka. Poznaj produkty skiddoü – zabawki, maty edukacyjne, meble, nową książeczkę – i zadbaj o zrównoważony rozwój bez niepotrzebnego stresu. Skupcie się na tym, co najważniejsze dla Twojego dziecięcego indywidualisty!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#skiddoüfamily – dołącz do nas na Instagramie insta

baner IG